Žádná propast nemá tak hluboké dno, abychom se z něj nemohli odrazit.

zvláštní co se mi děje

22. srpna 2012 v 22:06 |  Úvahy a zajímavosti (filosofie, psychologie, pedagogika)
Začalo to tím, že mi můj ředitel v práci řekl, že bych měla svůj život ztvárnit knižně. Jenže já když začnu psát (už jsem začala asi po desáté) tak začínám mít deprese a labilitu na krajíčku svého relativně positivního myšlení.

Jenže když mě vždy něco napadne tak pak to můj mozek nějakým způsoběm vyhledává, přitahuje a já všude vidím témata podobná mému nápadu. Není to ani tak zajímavé, ale já se rozhodnu, že něco začnu dělat a ono se to pak začne všude objevovat. Př.
1. Tenhle týden v pondělí, jsem si založila tenhle blog, že budu psát o životě jedné matky v cizině ... a právě od pondělka téma týdne? "Máma"
2. v Nizozemsku beží i se stále natáčí dokumentární seriál o mladých lidech, kteří míní, že mají zajímavý životní příběh. Zajisté mě napadlo, že jim napíšu, ale protože se znám, JEN mě to napadlo a dál se s tím asi nic dít nebude.

Dál př.

Před cca 10 lety jsem si usmyslela, že si budu předělávat oblečení. Co už bylo nemódní, co se mi nelíbilo atd. jsem si prostě nechala přešít a přišít (s) něčím jiným. Napadlo mě to tak, že když jsem si objednala kalhoty D&G z Ameriky. Měli strašné, ale opravdu strašné kapsy. Věděla jsem to, ale i přes to jsem je chtěla. Byli za, na tu značku, solidní cenu a s kapsami už něco vymyslím. Vymyslela. Ze starých manžestrových kalhot jsem vystříhala kapsy jiné a kalhoty dodnes nosím. Drahé, ale vyplatili se na stokrát. Bohužel neumím sama moc šít, tak jsem byla vždy odkázaná paní šikovnou švadlenu. Slovo bohužel píši proto, že 8 let po mém nápadu a bezpočet přešitého oblečení z toho udělal někdo jiný svůj nápad a svůj televizní pořad. Jednou jsem četla v knize: v jednu chvíli napadne 1000 lidí stejná myšlenka a záleží jen na tom, kdo (se) jí dřív chytne a uskuteční.

Poslední podzim jsem si řekla, že bude určitě hezká červeno-černá barva a že to v zimě půjde do módy. Jasně, celou zimu se tady nenosila jiná barva než právě hlavně černá, červená a bílá. Ceny vylítly nahoru a já měla to "štěstí", že mě to napadlo dřív než právě v tom cenovém boji pro nejvyšší firemní obraty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.