Žádná propast nemá tak hluboké dno, abychom se z něj nemohli odrazit.

Nadpis: Nový článek

17. března 2016 v 23:03 |  Úvodem
Začnu asi znova. Tedy úvodem nový článek.

Od roku ´99 žiji v Nizozemsku. Nejsem, nikdy jsem nebyla a nikdy se za "pravého =modré oči, blonďaté vlasy" Nizozemce/Holandana nevdám.
Žiji tu tedy přibližně 17let. Z toho teď v jeho "hlavní" části, na západě v Jižním Holandsku ve městě Den Haag. Není to Nizozemí a ani to není Haag! = ještě bychom to mohli nazvat ´s-Gravenhage pokud by někomu název Den Haag nebyl příjemný, ale právě cizincům se´s-Gravenhage vyslovuje opravdu hůř a proto se ´s-Gravenhage začátkem 90tých let úřad snažil oficiálně přejmenovat na Den Haag. Na ministerstvech to neprošlo, takže ´s-Gravenhage zůstalo ´s-Gravenhage. Bohužel cedule už byli postaveny takže jsou stále tak, že když se vjíždí do města stojí ne nich Den Haag. Na oficiálních dokumentech je vždy ´s-Gravenhage.
Já ve ´s-Gravenhage žiji od roku 2001 (´s-Gravenhage píšu proto, že se mi ten název prostě líbí). Předtím jsem bydlela v Delft (-u ´pokud je skloňovávní nutnost), před Delft (-em) Rotterdam a před Rotterdam (-em) Enschede, Hengelo, Almelo. Ve svém životě jsem se stěhovala 15x z čehož 14x v NL.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.